Projekteerimistingimustest ning ehitusloast
Maja ehitamiseks on laias laastus vajalikud maatükk, projekt ning ehitusluba. Maatüki saamislugu olen ma juba lühidalt siin blogis kajastanud. Samuti kirjutasin, kuidas me endale sobiliku projekti aja jooksul kujundasime. Millest ma veel rääkinud ei ole, on meile vallast väljastatud projekteerimistingimused, mille järgi endale üldse maja kujundada.
Meile esitatud nõudmistest maja kohta tooksin ma välja järgmised:
- kokku on lubatud maatükile üks eramu ja üks abihoone, mille pindala ei tohi olla suurem kui 60m2
- kogu ehitusalune pind tohib jääda kuni 200 m2
- maja tuleb planeerida katusekorrusega, viilkatusega
- katusekalle eramul 45 kraadi, abihoonel vaba
- viimistluses kasutada naturaalseid värve ja materjale
Lisaks sisaldasid projekteerimistingimused kõiki maatüki piiranguid (ja neid on meie omal palju) seoses õhukaablite ning erinevate sidekaablitega. Õhukaablitele on esitatud piiraguvöönd 2 m liinist mõlemale poole ja sidekaablitele on piirang 1 m mõlemale poole. Kaitsevööndisse ei ole ehitamine lubatud. Sinna alasse pole soovituslik ka peenraid rajada ega puid istutada, sest kaabli omanikul on õigus igal ajal vajadusel kaablit kontrollima või parandama tulla ja sellisel juhul kaevatakse peenrad lihtsalt üles. Lisaks on meie maatükk veel maantee kaitsetsoonis, mis omakorda tõi meile mõningaid piiranguid, nt peame me ehitama maja teest võimalikult kaugele. Veel on toodud projekteerimistingimustes ära nõuded veele ja kanalisatsioonile, kas antud krundile saab rajada kaevu ja imbväljaku või tuleb liituda ühistrassiga. Meie puhul läheb käiku viimane variant.
Kui projekteerimistingimused käes ja läbi vaadatud, projekteerijaga projekt koostatud, oli meil aeg tasuda ehitusloa riigilõiv ning esitada kogu kupatus uuesti valda. Meie projekteerija võttis vallaga suhtlemise enda peale, see tähendab, et meie ei pea tegema muud kui ootama, kuni asi korras. Ehitusloa taotluse esitas meie projekteerija valda jaanuari lõpus ja kuigi taotlus vaadatakse üldjuhul üle 30 kalendripäeva jooksul, siis meie projekt sai läbi vaadatud märtsi keskpaigaks (see teeb poolteist kuud esitamisest). Meie projekt esimese korraga ehitusluba ei saanud, sest kuhugi oli märgitud paar vale kuupäeva, mille projekteerija nüüd parandama peab. Peale parandusi läheb projekt uuesti läbivaatamisele ning loodetavasti saab loa.
Kommentaarid
Postita kommentaar